Browar Hopito & Sneaker Boyz: Custom IPA

Jak nietrudno zauważyć, Beergeecy i sneakerheadzi mają ze sobą wiele wspólnego. Obie grupy nie ustępują w poszukiwaniu prawdziwych perełek w dziedzinie, chętnie gonią za okazjami i często intensywnie oddają się swojej pasji. Z podobnego założenia wyjść musiał Browar Hopito, który zainspirowany ekipą Sneaker Boyz, uwarzył Custom IPA. Czy piwo pozwoli debiutantom zajść odpowiednio daleko?

Custom IPA

Nazwa: Custom IPA
Browar: Hopito
Styl: Session IPA
Ekstrakt: 12% wag.
Alkohol: 5% obj.

Skład: woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiel, drożdże
Opis: Lekka IPA o smaku i aromacie owoców tropikalnych, chmielone podwójnie, potężną dawką nowofalowych chmieli, na zimno. Inspiracją dla tego piwa była ekipa Sneaker Boyz, która jak my tworzy bez kompromisów


Temperatura degustacji: 9°C
Kolor: złoty, piwo lekko opalizujące
Piana:
średnia, redukuje się do warstewki
Aromat:
owoce cytrusowe – limonki, pomarańcze; żółte i białe owoce tropikalne, wyraźne brzoskwinie i nafta. Lekka zbożowość
Smak:
chmielowe owoce – żółte brzoskwinie, cytrusy. Wyraźna nafta, winogrono z Mosaica. Subtelna słodowość, pieczywo
Goryczka:
niska, lekka
Całość:
przyjemna, dość orzeźwiająca. Jako sesyjne piwo spełnia oczekiwania

Etykieta: na granatowym tle pojawiły się różne, dobrze znane modele butów. W górnej części projektu umieszczono logo browaru i ekipy Sneaker Boyz. Całość, łącznie z tagiem Custom IPA utrzymano w rysunkowej, graficiarskiej stylówce. Nie zabrakło opisu oraz uproszczonego składu. Kapsel goły.

Pierwszym ważnym testem, który Custom IPA zdało, było przeżycie w zmasakrowanej przez Pocztę Polską paczce. Okazuje się, że degustacyjnie również poradziło sobie dobrze. Takie piwa na lato to odpowiedni kierunek – lekkie, nie męczące, łatwe do wypicia. Koniec końców, całkiem niezły steal, jak to się mówi wśród buciarzy. Mam nadzieję, że inne piwa z Hopito również trzymają i będą trzymać poziom.


Recenzja powstała dzięki uprzejmości Browaru Hopito