O mnie/Kontakt

Witaj w Chmielokracji!

Polska blogosferę przepełniają blogi o piwie. Dlatego nie jest to kolejna, zwykła strona na ten temat, ale miejsce gdzie rządzi chmielowa rewolucja!

Nazywam się Michał Zaborowski, ale wśród znajomych i fanów dobrego piwa znany jestem jako Sidd. Jako rocznik 1994, należę do pokolenia wchodzącego w piwny rynek razem z rzemieślniczą rewolucją. Daję Ci więc, Czytelniku, niezwykłą szansę dojrzewania w rozwijającym się świecie kraftu wraz ze mną. Jestem również inżynierem technologiem żywności – tematyka moich badań dotyczy oczywiście piwa, a zwłaszcza jego najbardziej charakterystycznego (choć nie najważniejszego!) składnika – chmielu. Pozwól mi zabrać Cię w podróż do miejsc, które naznaczone są mocną, ale niezbędna goryczką…

Na stronie znajdziesz nie tylko degustacje i recenzje piw, ale także felietony na temat piwowarstwa w Polsce i na świecie. Relacje z miejsc, w których tętni życie naznaczone słodem i chmielem – festiwali, browarów, pubów. Eksperymenty – od warzenia i badań do moich prac naukowych, przez zabawy na talerzu – dania inspirowane stylami z całego świata, mające je przypominać, choć niekoniecznie zawierające piwo. Newsy i komentarze o piwnych wydarzeniach w Polsce: premierach i aferach, blaskach i cieniach. Wszystko okraszone, niczym szczyptą chmielu, odrobiną goryczki. Bez zbędnego słodzenia, ale też nie zgorzkniale. Subiektywnie, ale zawsze uczciwie wobec innych i Ciebie, Czytelniku.

Jeszcze raz zapraszam Cię, Czytelniku do wspólnej podróży przez fascynujący świat piwa.

Homo homini lupulus est!

Pozdrawiam
Michał Sidd Zaborowski

Znajdziesz mnie tutaj: