Browar Deer Bear: Super Lemon

Zima nie wydaje się dobrą porą na picie lemoniady, ale orzeźwiająca szklanka napoju to szansa na powrót do wakacyjnych wspomnień. Z podobnego założenia wyszedł Browar Deer Bear. Do swojego nowego piwa w stylu APA dorzucił liście limonki kaffir. Sięgając po Super Lemon miałem nadzieję, że nie skończy się to jak w przypadku Coli Lime. Na szczęście się nie zawiodłem.

Super Lemon

Nazwa: Super Lemon
Browar: Deer Bear
Styl: American Pale Ale
Ekstrakt: 13% wag.
Alkohol: 5,5% obj.

Skład: woda; słody jęczmienne; chmiele: Citra, Amarillo, Columbus; płatki pszenne, liście limonki kaffir, skórka cytrynowa
Opis: Poczuj magiczny zapach limonki, którą dostarcza nasz cytrusowy superbohater. Super Lemon to lekkie orzeźwiające piwo w stylu American Pale Ale.


Temperatura degustacji: 12°C
Kolor: złoty, piwo lekko opalizujące
Piana:
średnia, szybko opada do cienkiej warstwy, oblepiając szkło
Aromat:
intensywna nuta kaffiru, olejku cytrusowego, limonek i cytryn. Trochę chmielowych cytrusów i żółtych owoców
Smak:
cytrusowy, olejkowy, z wyraźną limonką i cytrynami, ogólną owocowością. Minimalna zbożowość
Goryczka:
lekka, albedowa
Całość:
bardzo rześka, leciutka, niesamowicie pijalna. Zdecydowany powiew lata 7,5/10

Etykieta: tym razem głównym bohaterem jest wysoce wyluzowany miś koala. Kolorystyka zdecydowanie wakacyjna – błękit nieba, zielone liście i soczyste cytryny. Całość raczej czytelna, tradycyjny props za piktogramy, także te przestrzegające przed piciem w ciąży i przed jazdą. Kapsel golas.

Co tu dużo mówić – Super Lemon to iście wakacyjne piwo. Rześkie, lekkie i pijalne – czego chcieć więcej? Rzadko kiedy dodatek limonki może się udać – vide bardzo zbrodnicza Cola Lime. Tu jednak główną rolę gra kaffir, czyli bezpośrednia siostra tradycyjnej limetki. I robi to wzorowo. Nic tylko rozkładać leżak i zapominać o ujemnych temperaturach!

OCENA
7,5/10

PODSUMOWANIE
All that i can see is just another lemon tree…