Piwowary 2018 – zapowiedź imprezy

Mamy już marzec, więc najwyższy czas rozpocząć sezon festiwalowy. W tym roku w inaugurującej roli wystąpią łódzkie targi Piwowary. W piątek 09.03 i sobotę 10.03, w Hali Expo spotkają się miłośnicy dobrego piwa, by spróbować nowości z kilkudziesięciu polskich browarów. O tym, czego możecie się spodziewać oraz co ja będę robił na imprezie, przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Tegoroczne Piwowary będą już piątą edycją targów. Poza 30 browarami, na miejscu pojawią się foodtrucki, nie zabraknie również wystawców branżowych, jak sklepów piwowarskich czy oddziału PSPD. Zapowiedziano sporo kraftowych premier, więc zdecydowanie będzie na co polować. Sam mam kilka pozycji, po które szczególnie planuję sięgnąć.

Poza ucztą dla ciała, nie zabraknie także innych rozrywek. Strefa relaksu z leżakami to warty uwagi punkt kraftowego chillowania, a na fanów retro gier czekać będzie działający sprzęt z ponad trzydziestoletnią historią. Birofile także nie będą pokrzywdzeni – dla nich zorganizowano sobotnią, całodzienną giełdę. Odbędą się także kursy sensoryczne na dwóch stopniach – podstawowym i zaawansowanym. Nie sposób nie wspomnieć również o Konkursie Medalowym Targów Piwowary.

Czy byłaby imprrza bez prelekcji blogerów i ludzi kraftu! Pojawią się między innymi przedstawiciele PSPD, opowiadając o historii piwa, czy technikach warzenia. Ekipa Piwoteki pochyli się nad nietypowymi dodatkami, a Jerry Brewery, Kilka słów o piwie czy Chmielobrody rozłożą sekrety kraftu na czynniki pierwsze.

I tutaj zaskoczenie – ja również przygotowałem wystąpienie na Piwowary! W sobotę, 10 marca, około 19.40 opowiem Wam dlaczego Polacy NIE lubią goryczki. Brzmi kontrowersyjnie? Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy to rzeczywiście prawda, wpadnijcie posłuchać mnie na żywo. Zapewniam, że będzie ciekawie! Serdecznie zapraszam wszystkich fanów rzemiosła (i nie tylko) na Targi. Do zobaczenia i smacznego!

Piwowary
09.03-10.03 2018
Hala Expo
al. Politechniki 4
93-590 Łódź

Oficjalna strona imprezy (program, bilety, informacje organizacyjne)


Wpis powstał we współpracy z targami Piwowary
Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony imprezy