Nalewaki, rollbary, kolumny – jak dobrze zaserwować piwo

Od uwarzenia piwa do jego wypicia prowadzi długa droga. Proces produkcji, choć najważniejszy, nie jest jedynym składnikiem. Bardzo istotne jest także to, jak zostanie nam podany napój. I tu w grę wchodzi świat urządzeń takich, jak nalewaki do piwa i sprzęty im towarzyszące. Dziś nadarza się okazja by co nieco na ten temat opowiedzieć. Zobaczmy, dzięki czemu możemy zaserwować pilsa, ipę czy stout nie tylko w pubie i na festiwalu, a nawet w domowym zaciszu.

W ostatnich latach zainteresowanie systemami do serwowania piw wzrosło, więc nie dziwi fakt, że na rynku znaleźć możemy produkty przeznaczone i dla profesjonalnych zastosowań, i amatorów marzących o domowym trunku podanym tak, jak w ulubionym pubie. Sklep internetowy nalewaki-do-piwa.pl ma w swojej ofercie szeroką gamę takich sprzętów. Znajdziemy tu między innymi kolumny wyszynkowe, chłodziarki, lodówki a nawet sprzęt do warzenia!

Wieża dozująca, model „RJ5”; nalewaki-do-piwa.pl

Kolumny wyszynkowe to nieodzowny element wielu lad barowych i festiwalowych stoisk. Do najpopularniejszych należą choćby wieże o przeróżnych wielkościach, przykręcane do blatów. Często chromowane lub ze stali nierdzewnej, przyciągają wzrok i pozwalają na serwowanie odpowiednio schłodzonego piwa dzięki przyłączanym instalacjom.  Najczęściej występują w konfiguracji pojedynczej lub podwójnej. Alternatywną do kolumn, chętnie wykorzystywaną także w terenie są pompy piknikowe. Mobilne, łatwe w transporcie i montażu świetnie sprawdzą się na grillu ze znajomymi. Ceny kolumn rozpoczynają się już od niespełna 300zł.

Nalewak Kontakt 155/K – Green Line z pompą membranową; nalewaki-do-piwa.pl

Warto zwrócić uwagę także na rozwiązania kompaktowe – jak nalewaki z chłodziarkami. Od kilku lat znajdują one szerokie zastosowanie zwłaszcza na stoiskach festiwalowych browarów rzemieślniczych. Duża funkcjonalność, niewielkie rozmiary i waga to atuty, które pozwalają cieszyć się tego typu urządzeniom niezmiennym zainteresowaniem także wśród warzących w domu. Czy na domówkach, czy na zlotach piwowarów, zauważyć można liczne schładzarki uznanych marek, jak choćby Lindr. W sklepie nalewaki-do-piwa.pl znajdziemy właśnie wyroby czeskiego producenta. Ceny, zależne od wariantu (pojedynczy, podwójny), wydajności, czy zawartości zestawów zaczynają się już od 1800zł. Sklep oferuje także butle oraz naboje z gazami niezbędnymi do właściwego serwowania piwa. Oprócz klasycznego dwutlenku węgla (CO2), znajdziemy na stronie także mieszankę azotu oraz szereg akcesoriów przeznaczonych do systemów nagazowań.

Rollable mobilny MT4; nalewaki-do-piwa.pl

Ciekawym wariantem okazują się również różnej maści chłodziarki do kegów. Zwłaszcza, gdy połączone są z systemem wyszynkowym. Lodówka z kolumną w formie rollbaru to rozwiązanie nie tylko wygodne i mobilne, ale i układ, pozwalający na serwowanie trunku w odpowiedniej, pożądanej temperaturze. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że taka lodówka to prawdziwy skarb, zwłaszcza w upalne dni i to nie tylko w plenerze. Dobrze przechowywane kegi, czy to z piwem rzemieślniczym, czy domowym zapewniają dłuższą świeżość napoju, wolniejsze starzenie, utlenianie i chronią także przed ryzykiem zakażenia, związanym z dużą dostępność zewnętrznych czynników do naszej beczki.

Linia Bevi Free Fix 2; nalewaki-do-piwa.pl

Nie da się ukryć, że przy nawet sporadycznym używaniu nalewaków, warto zadbać o ich należyte czyszczenie, aby cieszyć się wysokim poziomem serwowanego piwa. Nikt przecież nie chce, by zabrudzona lub niewłaściwie umyta instalacja popsuła nam wrażenia z degustacji. W sklepie nalewaki-do-piwa.pl nie zabrakło również środków oraz sprzętów przeznaczonych do utrzymywania higieny systemów serwujących. W skład zestawów wchodzą między innymi pojemnik do czyszczenia, odpowiednia do stosowanych układów głowica, czy właściwe środki myjące i dezynfekujące. Te ostatnie nabyć możemy w różnych wygodnych formach, od płynów, proszków po tabletki do przygotowywania roztworów. Nie brakuje także gotowych instalacji myjących czy zawsze przydatnych części zamiennych oraz gadżetów takich jak paski wskaźnikowe, przydatne przy ustalaniu właściwych parametrów mycia i skuteczności procesów czyszczących.

Bez względu na to, czy szukacie wygodnych rozwiązań serwowania piwa w pubie, browarze, czy domowym zaciszu, warto przyjrzeć się nalewakom do piwa. Zwłaszcza oferowane w sklepie nalewaki-do-piwa.pl zestawy mogą zaciekawić poszukujących odpowiednich systemów. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do zapoznania się z portfolio sklepu. Poniżej znajdziecie kilka linków z przykładowymi, wybranymi przeze mnie propozycjami z oferty. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mieli więcej okazji do miłych plenerowych degustacji, świeżo serwowanego piwa.

Kolumna wyszynkowa Karat Plus, 2 kranowa (777,25zł)
Zestaw z nalewakiem do piwa Lindr Pygmy 20 (2 249,77zł)
Rollbar – lodówka na beczki 50l (3 129,30zł)
Pojemnik 5l do czyszczenia instalacji (298,86zł)
Kociołek Braumeister 20l do warzenia piwa domowego (11 460,45zł)


Artykuł powstał we współpracy ze sklepem nalewaki-do-piwa.pl


Polub i obserwuj nas w social media!
Facebook | Instagram