Butelka Piwa Pils i Dzień Wiedzy o FAS

Dziś 9 września. Jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości FAS. Z tej okazji nasza akcja #beeroffchallenge nie tylko włącza się w istniejące wydarzenia czy organizuje specjalne eventy tematyczne i zbiórki, ale i podsumowuje efekty roku działalności. Jedną z ciekawszych okazji ostatnich miesięcy do wsparcia BOC była premiera lagera Butelka Piwa Pils. Stęszewski sklep Butelka, współprowadzący akcję, połączył siły z nieocenionym Przystankiem Tleń. Zobaczcie, co wynikło z tej współpracy.

Butelka Piwa Pils

Podobnie, jak w przypadku zbliżającego się Old Ale, uwarzonego przez naszą ekipę w Tleniu, także Butelka przeznaczyła część środków ze sprzedaży na Fundację FASola. Premiera stała się również okazją do szerszego przedstawienia problemu, jakim jest FAS w Polsce. Tradycyjnie odsyłam do tekstu poświęconego #beeroffchallenge. Przez ostatni rok sporo udało się zebrać i zorganizować. Wkrótce na blogu pojawi się szerszy materiał temu poświęcony.

Butelka Pils

Nazwa: Butelka Piwa Pils
Browar: Przystanek Tleń
Styl: Pils
Ekstrakt: 12,5% wag.
Alkohol: 5% obj.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże dolnej fermentacji


Temperatura degustacji: 10°C
Kolor: złoty, piwo dość klarowne
Piana:
średnia do dużej, dość trwała
Aromat:
przyjemny, lekko słodowy, jasne zboże. Chmielowość ziołowa, lekko zielona – wyczuwalne polskie, kontynentalne chmiele
Smak:
baza słodowa, zbożowa. Dobre, umiarkowanie intensywne nuty chmielowe
Goryczka:
lekka, wyczuwalna, przyjemna
Całość:
bardzo dobrze oddaje charakter stylu. Bez wad, z wszystkimi niezbędnymi cechami pilsa

Etykieta: zaprojektowana specjalnie dla tego piwa, zawiera w sobie elementy związane z naszą akcją. Nie zabrakło logo i hasztaga #beeroffchallenge. Pojawił się również piktogram, informujący o zakazie spożycia piwa w trakcie ciąży. Całość, utrzymana w kremowo – granatowej kolorystyce jest całkiem przejrzysta i czytelna.

Butelka Piwa Pils jest dla mnie produktem szczególnym, bo pokazuje jak łatwo wspomóc ważną sprawę. Obok smacznej degustacji możemy wesprzeć dzieci, które nie miały szczęścia od urodzenia i muszą cierpieć za błędy rodziców. Ciesząc się dobrym trunkiem, pamiętajmy że alkohol to także spora odpowiedzialność. Umiar w codziennym życiu i wstrzemięźliwość w okresie ciąży i karmienia to zasady które trzeba, lub chociaż warto przestrzegać.

Jeśli chcecie włączyć się w walkę z FAS i interesują Was najbliższe, okolicznościowe wydarzenia – zapraszam tutaj.