[PRIMA APRILIS] Będę miał własne piwo – KONKURS!

PONIŻSZA HISTORIA TO ŻART NA PRIMA APRILIS – WYJAŚNIENIE

Kooperacje blogerów z browarami rzemieślniczymi to ostatnio gorący temat. Mieliśmy już kilka przykładów takiej współpracy w ostatnich miesiącach. Teraz przyszedł czas i na mnie! Zawiązałem porozumienie z jednym z czołowych regionalnych browarów w Polsce i już niedługo do sprzedaży trafi moje własne piwo! W związku z tym przygotowałem konkurs – szczegóły w dzisiejszym wpisie!

Kiedy zgłosił się do mnie browar (jaki – o tym wkrótce) z propozycją współpracy, nie zastanawiałem się ani chwili. Mieć piwo sygnowane swoim blogiem to coś, o czym zawsze marzyłem. Szybko wybraliśmy odpowiednią recepturę – postawiliśmy na sprawdzonego i lubianego pilsa o klasycznych parametrach: ekstrakcie 12,5% i 5% alkoholu. Następnie ustaliliśmy nazwę piwa – zaproponowany przez browar tytuł Chmielovelas od razu przypadł mi do gustu.

Dosłownie parę dni temu przybyły do mnie butelki (jeszcze bez etykiet) z partią testową. Chmielovelas jest dokładnie taki, jak powinien być. W aromacie dominuje czysta zbożowość z lekkimi akcentami chmielu – Marynki i Żateckiego. W smaku również zaznaczają się nuty słodowe (zasyp to 100% słodu pilzneńskiego), uzupełnione delikatną goryczką (chmiel Magnum) i subtelnymi nutkami ziołowymi. Całość jest bardzo rześka, przyjemna, tzw. crispy – taka jaką oczekiwałem. Na pewno przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi dobrego piwa.

I tu przechodzimy do rzeczy najprzyjemniejszej – konkursu. Chmielovelas czeka na etykietkę. Powyższa to jedynie projekt roboczy, który nie ujrzy światła dziennego na butelkach, ale służyć ma za inspirację dla Was. To Wy macie możliwość zaprojektowania unikalnej etykiety na moje piwo – ogranicza Was jedynie wyobraźnia! Jedyne, o czym musicie pamiętać, to zastosowanie się do kilku reguł – owalny szablon z wykrojnikiem pobierzecie poniżej, na froncie pojawić się musi moje logo, nazwa – Chmielovelas oraz dwa wyrażenia: piwo jasne i 5% alk. Cała reszta może być Waszą inwencją!

Konkurs trwa do następnej niedzieli – 8.04.18. Wtedy wybiorę zwycięzcę oraz ogłoszę tajemniczy browar regionalny, który uwarzył dla mnie piwo. Projekty zamieszczać możecie na moim fb oraz wysyłać mi mailem, wpisując w tytule Chmielovelas. Regulamin dostępny jest u organizatora (czyli u mnie), osobom zainteresowanym mogę przesłać go w formie pdf. Zapomniałbym o najważniejszej rzeczy, czyli nagrodach! Dla zwycięzcy przewidziałem sześciopak mojego piwa, a jego personalia pojawią się na kontrze, jako autora etykiety. Trzymam za Was kciuki, powodzenia!

Szablon etykiety
Logo bloga