Beergoszcz za pasem

Nadchodzący weekend przyniesie fanom piwa z Bydgoszczy długo oczekiwany festiwal. Przez dwa dni halę Łuczniczka wypełnią piwni goście z całej Polski. Wśród zaproszonych browarów pojawią się między innymi: Pinta, Kingpin, Piwne Podziemie czy Lubrow. Będzie okazja spróbować zarówno dobrze znanych, jak i premierowych warek z czołowych polskich browarów rzemieślniczych. Oczywiście, na samych degustacjach atrakcje się nie kończą. Teren dookoła hali zajmą slow foodowe food trucki. Podczas festiwalu odbędą się między innymi warsztaty sensoryczne PSPD (w których będę uczestniczył), pokaz warzenia przygotowany przez Bydgoskich Piwowarów, a także gwóźdź programu – panel dyskusyjny o przyszłości kraftu w grodzie nad Brdą, w którym udział wezmą bydgoscy blogerzy piwni, a gościem specjalnym będzie Docent z polskieminibrowary.pl

Gratką będzie oficjalne piwo festiwalowe, uwarzone przez HopiumMorelyn Monroe, AIPA z dodatkiem moreli. Z pewnością możliwość spróbowania go w dedykowanym festiwalowi snifterze będzie czystą przyjemnością.

Fotorelacja z dwudniowego festiwalu oczywiście pojawi się na moim blogu. Już teraz zachęcam do śledzenia i serdecznie zapraszam na Beergoszcz, mając nadzieję, że pierwsza odsłona zapoczątkuje regularne spotkania w moim mieście.

Beergoszcz – bydgoski festiwal piwa
19 – 20 września 2015
Hala Sportowo – Widowiskowa Łuczniczka, ulicaToruńska 59
Wstęp: 5zł