Kraft po sąsiedzku – Sklepzpiwem.pl podbija Gdynię

Idzie nowe. W tym krótkim zdaniu można streścić zmiany na gdyńskim rynku piwa. Mowa tu oczywiście o się otwarciu Sklepzpiwem.pl, który po zapuszczeniu korzeni w Gdańsku, rozszerza działalność na drugi z filarów Trójmiasta. O tym, co czekało na mieszkańców Gdyni i jakie niespodzianki pojawiły się na otwarciu, przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Przyglądając się sytuacji kraftu w portowym mieście, od razu nasuwają mi się skojarzenia z rodzimą Bydgoszczą. Niewielka liczba multitapów, zamykające się sklepy detaliczne i popyt przewyższający podaż. Dla wszystkich spragnionych dobrych piw z polski i zagranicy mam znakomite wieści – 10 lutego 2017 swoje podwoje przy ulicy Wielkokackiej 6B otworzył Sklepzpiwem.pl

Jeśli śledzicie bloga, może pamiętać że miałem już przyjemność współpracować ze gdańszczanami. Choćby podczas festiwalu Beergoszcz, gdzie wspólnymi siłami przygotowaliśmy dwa tematyczne panele degustacyjne. Na samej imprezie odwiedzić można było także stoisko, gdzie serwowano trudno dostępne i ciekawe frykasy z zagranicy, dostępne na co dzień w ofercie sklepu. Podobne smakowitości trafiły na półki w dzień otwarcia. Pojawiły się między innymi produkcje z Omnipollo, Dugges, American Solera, Prairie, The Lost Abbey czy Hoppin Frog.

Nie zabrakło również polskich smakołyków. Sztosem dnia na pewno okazał się Samiec Alfa, a towarzyszyły mu Imperium Prunum, Too Young To Be Herod i szeroka oferta porterów z  Widawy. Jak widać na poniższym obrazku, każdy znalazł poszukiwane piwo – bez względu na to, z której strony barykady się ono znalazło.

Trzymam kciuki za rozwój gdyńskiego oddziału Sklepzpiwem.pl. Skoro tak świetnie radzi sobie w Gdańsku, po sąsiedzku na pewno również pokaże na co go stać. Szkoda, że w mojej Bydzi nie mam punkt z taką ilością świeżych i nowiutkich kraftów z zagranicy. Pozostaje mi zaopatrzyć się w vouchery kolejowe, bym w razie ochoty na tytuły Pohjali, Foundersa czy Sori Brewing mógł szybko podjechać na wybrzeże. Jeśli akurat w jesteście w Gdyni – wpadajcie do Sklepu bez wahania. Frykasy czekają.


Wpis powstał we współpracy ze sklepzpiwem.pl
Wykorzystane zdjęcia zostały wykonane przez załogę sklepu