O mnie/Kontakt

Witaj na Chmielokracji!

Wydawać by się mogło, że założenie kolejnego bloga w dość przepełnionej sferze stron o piwie jest złym i nietrafionym pomysłem. Nic bardziej mylnego!

Jestem Sidd, rocznik 1994. Przez datę urodzenia należę do najmłodszego pokolenia polskich birofilów. Daję Ci więc, Czytelniku, niezwykłą szansę dojrzewania w świecie piwnym wraz ze mną. Możliwość rozwoju i odkrywania coraz to nowych zakamarków piwnego świata.

Na blogu przedstawiać będę nie tylko degustacje i recenzje piw, ale także (a może przede wszystkim) zajmę się historią piwowarstwa w Polsce i na świecie. Odwiedzę miejsca, w których kiedyś były, lub wciąż żywe są wspomnienia naznaczone słodem i chmielem, spotkam się z ludźmi, którzy tworzą lub tworzyli piwne dziedzictwo. Przeprowadzę eksperymenty – od warzenia, będącego formą badań do mojej pracy naukowej, przez zabawy z piwem na talerzu – dania inspirowane smakiem piwa, mające je przypominać, choć niekoniecznie zawierać. Będę przyglądać się i uczestniczyć, relacjonować i komentować piwne wydarzenia w Polsce: spotkania, festiwale, premiery i afery. Wszystko okraszę, niczym szczyptą chmielu, odrobiną goryczki. Bez zbędnego słodzenia, ale też nie zgorzkniale. Subiektywnie, ale zawsze uczciwie wobec innych i Ciebie, Czytelniku.

W rzeczywistości noszę jedno z najpopularniejszych imion wśród polskiej piwnej blogosfery – Michał.  Odkąd pamiętam interesowałem się piwem – początkowo w formie obserwowania jako dziecko degustacji przeprowadzanych przez mojego dziadka – później pierwszych osobistych spotkań z piwem rzemieślniczym i jego historią. Całe swoje życie zamierzam poświęcić piwu, piwowarstwu i wszystkiemu co z nim związane – dlatego studiuję technologię żywności, a w przyszłości mam nadzieję pracować w browarze, laboratorium lub w wielokranie. Byle jak najbliżej piwa…

Jeszcze raz zapraszam Cię, Czytelniku do wspólnej podróży przez fascynujący świat piwa. Homo homini lupulus est!

Pozdrawiam
Michał Sidd Zaborowski

W kwestii pytań, współpracy pisz do mnie na: